Wykonanie odlewu gipsowego śladów zwierząt

ŚLADY I TROPY Nieczęsto zobaczymy leśne ssaki, gdyż większość z nich to zwierzęta płochliwe, skryte lub nocne. Możemy jednak być pewni ich obecności, widząc pozostawione przez nie tropy. Najlepiej odciśnięte ślady można znaleźć na gliniastych brzegach stawów i strumyków, na ścieżkach i w wilgotnych dolach. Wykonanie odlewu gipsowego śladów zwierząt Będziemy potrzebowali trochę gipsu, pasek … Czytaj dalej „Wykonanie odlewu gipsowego śladów zwierząt”

ŚLADY I TROPY

Nieczęsto zobaczymy leśne ssaki, gdyż większość z nich to zwierzęta płochliwe, skryte lub nocne. Możemy jednak być pewni ich obecności, widząc pozostawione przez nie tropy. Najlepiej odciśnięte ślady można znaleźć na gliniastych brzegach stawów i strumyków, na ścieżkach i w wilgotnych dolach.

Wykonanie odlewu gipsowego śladów zwierząt

Będziemy potrzebowali trochę gipsu, pasek kartonu i spinacz biurowy. Na wstępie narysujmy ślad i oczyśćmy go oraz jego najbliższe otoczenie używając źdźbła trawy. Uformujmy rurę z kartonu, wciśnijmy ją w grunt i zabezpieczmy spinaczem. Po rozmieszaniu gipsu z wodą do konsystencji gęstej śmietany powoli wypełnijmy ślad. Po około 30 min ostrożnie wyjmijmy gips wraz z kartonem i przyklejoną glebą i zanieśmy do domu. Tam delikatnie oczyśćmy odlew szczoteczką do zębów i naklejmy etykietkę z nazwą zwierzęcia i innymi informacjami.